4. kapitola - Konec s přátelstvím

30. ledna 2011 v 19:40 | Posted by Anne*
Po vánočních prázdninách jsem byla snad nejšťastnější v životě. Na ´Tvůj James´ jsem úplně zapoměla. No tak ne, nezapoměla, ale nepozastavovala jsem se nad tím. Prostě jsme nejlepší přátelé.


Lupin se Siriusem si našli holky. Lupinova se jmenovala Sarah Lucasová. Byla moc pěkná. Byla vysoká a štíhlá, měla dlouhé, kudrnaté černé vlasy a hnědé oči. Siriusova holka se  jmenovala Emily Wallaceová. Byla taky moc hezká. Měla kratší zrzavé vlasy a zelené oči. Byla středně vysoká a štíhlá. Trochu jsem na ně žárlila. Taky jsem chtěla kluka. Claire kluka taky neměla a ani po něm nijak zvlásť netoužila, takže jsme nevypadala jako úplnej blbec.

Normálně jsem dál chodila na hodiny a bavilo mě to. Miluju kouzlení. Ubíhalo to strašně moc rychle. Ani jsem se nanenadála a už tu za pár týdnů měli být zkoušky. Začínala jsem být čím dál tím víc nervozní a tím víc jsem se učila. Skoro celý dny jsem byla ponořená do knížek a učila se.
"Měla by jsi si trochu užívat života," řekl mi James a pak dodal,"ať tu nezestárneš."
"Moc vtipný," zatvářila jsem se kysele, "ty nejsi vůbec nervozní?"
"Ne, proč se taky nervovat a ještě zbytečně."
"Jak zbytečně. Ty snad chceš opakovat?"
"Já nebudu opakovat."
"Jseš si jistej?"
"Jo, jsem," začal se tvářit trochu uraženě, "v prváku snad ještě nikdo nepropadnul."
"No, jednou to musí přijít."
"Já o rady nestál, já ti chtěl akorát říct, ať tu nezakořeníš. Nazdar."
Tohle jsem nechtěla. Nechtěla jsem ho urazit. Nechtěl jsem to, ale v té chvíli jsem prostě pořád myslela na zkoušky a pořád jsem se strašně nervovala. Nemohla jsem pochopit, jak si dokáže být tak jistý. Odploužila jsem se ze společenské místnosti do našeho pokoje. Šla jsem si lehnout, ikdyž bylo teprve šest. Uviděla jsem tam Clair a pak jsem si uvědomila, že  mi po tváři tečou slzy. Snažila jsem si  je zakrýt, ale už si jich stihla všimnout.
"Co se děje Lily," zeptala se mne Claire, "Co ti ten Snape zase řekl, nesmíš si to tak brát."
"Ne, Snape je v tom tentokrát nevinně. To to nafoukaný, problémový budižkničem."
"Kdo?", zeptala se mne tázavě.
"Potter.", to už jsem bulila, tak nahlas, že mě muselo být slyšet po celém hradě.
Pak jsem Claire všechno vylíčila. Rozhodla jsem se, že s ním skoncuju, konečně jsem poznala jeho charakter, jeho povahu.

Až do zkoušek jsem se šrotila jak blázen. Vždycky, když se mnou chtěl Potter mluvit, tak jsem si ho nevšímala anebo jsem odešla. Párkrát jsem uslyšela, jak Potter říkal Co to s ní je? Proč se mnou nemluví? Začínal se tvářit hodně smutně, ale já jsem se rozhodla, že s ním skoncuju. Začala jsem se bavit víc se Snapem, ale nijak zvlášť jsem mu nikdy nevěnovala pozornost. Pořád jsem měla plnou hlavu Pottera, co zrovna dělá. Chtěla jsem tam být s ním a blbnout, ale prostě jsem strašně paličatá, ale nikdy jsem si to nepřipouštěla. Claire se mě občas snažila uklidnit a říct mi, ať se vzpamatuju, ale vždycky jsem nad ní jenom pohodila rukou a šla pryč nebo jsem navedla konverzaci jiným směrem.

V den zkoušek jsem byla strašně nervozní. Odmítla jsem jíst, hlavně jsem to chtěla mít za sebou. James se na mě už asni nepodíval, asi usoudil, že to nemá smysl. No, asi víte, jak jsem ty zkoušky napsala. Stres a i hádka s Jamesem teď byla naprosto nesmyslná, ale dál jsem se držela toho, že je konec s naím přátelstvím. Vlastně jsem se styděla. Kdybych za ním po půl roce přišla a řekla mu, ať na to zapomenem, tak by se mi pravděpodobně vysmál.

Poslední týden probíhal celkem v klidu. Zase jsem byla neštastná z konce školy, tentokrt na dva měsíce, ale už míň, protože mí dva jediný kamarádi byli Claire a Snape. Teda pokud se vynucený konverzace se Snapem dají nazvat přátelství. Těšila jsem se dokonce domů. Celou dobu se mi v hlavě přehrával "záznam" našeho posledního loučení se Siriem, Lupinem a ... a Jamesem. Poslední dobou to James znovu zkoušel, už několikrát za mnou přišel a prosil mě, ale já jsem jenom tupě zírala dál a dělala, že ho nevnímám. Nejradši bych mu padla kolem krku, ale to jsem nemohla. Poslední den za mnou přišel.
"Hele, Lily nebo Evansová nebo jak ti mám říkat. Nevím, co jsem ti tak neodpustitelnýho udělal, ale chtěl jsem ti říct, že mi budeš chybět."
Zase tu byl ten pocit. Zase jsem se chtěla usmát a chtěla jsem, aby bylo všechno O.K. Už, už jsem to chtěla udělat, když v tom se otočil na podpatku a odešel. Já fakt dokážu všechno jenom pokazit.

"Claire, já to nevydržím"
"Co?"
"Já mu tak moc chci odpustit."
Tak mu odpustit, já v tom nic složitého nevidím."
"Ale.. Já nevím, prostě..."
"Vidíš, taky nevidíš důvod, proč by jsi se s ním neměla přátelit."
"Ale já se bojím."
"Čeho prosím tě?"
"No, že to nebude jako dřív, že jsem to celé pokazila, že už se mnou nebude chtít mluvit."
"Lil," usmála se na mě, "přišel dneska za tebou?"
"Přišel."
"Mluvil na tebe?"
"Mluvil."
"Tak, kdyby s tebou nechtěl mluvit, tak s tebou nemluví, nemyslíš?"
"Ale já prostě nevím... já...Asi máš pravdu."
"To si piš, že ji mám. Vidí, jak jsem úžasná?"
"Nejsi."
"Co?"
"Ty jsi dokonalá."

Takže se dneska Jamesovi omluvím. Ale jak? Prostě za ním příjdu a vyhrknu na něj, že je mi to moc líto a že měl pravdu a něco v tom smyslu. Když už jsem za ním chtěla jít, tak někoho uslyšela mluvit. Byl to James, Sirius, Lupin a ještě jeden mrňevej kluk. Peter se jmenoval. Vybreptla jsem "Cullino" a pak jsem uslyšela Jamese.
"Já se nikoho doprošovat nebudu. Jestli nemá zájem se se mnou přátelit, tak já se s í odmítám taky bavit."
"A co kdyby se tu ukázala a chtěla se ti omluvit?", zeptal se Lupin.
"Tak bych ji poslal někam. Ona to taky dělala, celej půlrok."

<<   >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu

Click :PP

Komentáře

1 bethany* bethany* | Web | 30. ledna 2011 v 20:09 | Reagovat

Na blogu mám dôležité oznámenie, prosím, prečítaj si ho, a napíš svoj názor. :) http://like-ash.blog.cz/1101/co-bude-neviem

2 Markét Markét | Web | 31. ledna 2011 v 15:19 | Reagovat

ahoj maš užasny blog nechtěla bys spřatelit

3 Cathie.KAT Cathie.KAT | Web | 31. ledna 2011 v 20:39 | Reagovat

skvělý díl,těším sen a další ;)

4 Melly* .. Your Affs ♥♥ Melly* .. Your Affs ♥♥ | Web | 31. ledna 2011 v 20:56 | Reagovat

WOW POVEDENÝ =o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama