2. kapitola - -Škyt-

25. ledna 2011 v 19:01 | Posted by Anne*
Když jsem se ráno probudila, tak jsem chvilku pátrala v paměti, co se včera stalo. Zařazování, James, Nebelvír. Spokojeně jsem se vyhrabala z postele. Dneska byla neděle, takže jsme měli trochu čas si zvyknout, ale já bych se nejradši vrhla na učení. Vždyť jsem na tenhle den tak dlouho čekala. Když jsem se umyla a vylezla z koupelny všimla jsem si ještě jedné dívky, která spala. Byla to Claire Bilsonová. Všimla jsem si jí včera u zařazování. Pak začala otvírat oči.
"Dobré ráno.", pozdravila jsem ji.
Jenom se na mě usmála a zívla. Neměla jsem jí to za zlé. Včera jsme šli spát opravdu hodně pozdě.


Když jsme se s Claire dobelhaly k snídani skoro nikdo tam nebyl. Možná tak čtvrtina školy. Sedli jsme si s Claire vedle sebe a začali se ládovat. Snídaně byli v Bradavicích opravdu bohaté - topinky, másla, saláty, všelijaké marmelády a čokolády. Pila jsem zrovna dýňovou šťávu, když v tom jsem za sebou uslyšela.
"Dobré jitro."
Stál za mnou James se Siriusem a Lupinem. Byli ještě trochu rozespalí. James si sedl vedle mě na volné místo a Sirius s Lupinen vedle něj. Usmála jsem se.
"Dobré."
"Tak, jak ses vyspala?", vydal ze sebe James a přitom si zívl.
"Dobře. A co vy, kluci?"
"Ale fajn, akorát nám tam jeden kluk dělá menší hluk. Skoro celou noc chrápal", znovu si zívl.
"To je mi líto.", řekla jsem soucitně.
"Nemusí, dá se to přežít. Co hodláš dneska dělat?"
"Nevím, vůbec, asi se půjdu projít."

Byly asi dvě hodiny, když jsem za sebou uslyšela kroky. Pořád se přibližoval a běžel. Otočila jsem se. Za mnou stál James. Byl trochu spocený, asi za mnou utíkal trochu dýl. Ucítila jsem mírné bodnutí svědomí, že jsem se neotočila už dřív.
"Ahoj.", usmála jsem se.
"Ahoj, nechceš se jít projít? Když jsi říkala při snídani.."
Nenechala jsem ho domluvit.
"Moc ráda."odpověděla jsem tiše.
Chvíli jsme se procházeli, až k Zakázanému lesu a pak jsme se začali honit. Celý uřícení jsme doběhli k hradu. Lehli jsme si na zem a těžce oddechovali. Začali jsme se smát. Byla jsem ráda, že jsem si našla kamaráda. pak se mi někdo postavil do výhledu. Otočila jsem se na Jamese a ten se zamračil. Podívala jsem se tomu neznámému do obličeje. Poznala jsem mastné vlasy Severuse.
"Ahoj.", řekla jsem mu trochu sklesle, nevybral si zrovna dobrou chvíli.
"Ahoj." Pořád jsem ležela.
Šel dál. Neměli jsme si co říct. Začala jsem se smát. Nevím, co to do mě vjelo, ale najednou jsem popadla strašnej záchvat. Nemohla jsem to vydržet. Bylo mi jedno, že jsme se se Snapem odcizili. Bylo mi to úplně jedno.
"Půj -škyt-, půjdeme - škit- už -škyt-?", zeptala jsem se Jamese.
Ten se zvedl a podal mi ruku, abych se zvedla. Nějak se to nevyvedlo a já jsem spadla a stáhla ho dolů. To jsme se začali řehtat oba jako koni. Podívala jsem se ještě za Snapem. Seděl na lavičce a koukal se na nás. hned jak zaregistroval můj pohle sklopil oči ke knížce.
"Tak, už fakt -škyt- půjdeme -škyt-". Už jsme škytali oba.
"Tak -škyt- jo.", usmála jsem se.

Celý den probíhal celkem v klidu, ale viděla jsem něco divného. Snape s dalšími staršími kluky ze Zmijozelu používali černou magii. Než jsem jela do Bradavic, tak jsem si o ní v četla. Nemohla jsem tomu uvěřit. Nevěděla, co mám dělat.
Ale hlavně jsem se nemohla dočkat následujícího dne, na ty podivné věci s Snapem jsem brzy zapoměla.
S Claire jsme ještě chvilku večer blbly, takže jsem si potom dlouho do noci rozčesávala vlasy, radši se mě ani neptejte co jsme dělaly.

Ráno jsem se probudila plná elánu, ikdyž jsem si tak dlouho rozčesávala ty vlasy. Bylo to asi proto, že byl první den školy. Spoustu lidí by si řeklo - Ta je šílená, když se těší do školy -, ale já se vážně těšila. Moje první hodina, lektvary, začínaly asi půl hodiny po snídani a protože snídaně končí za hodinu, tak jsem měla dost času.
Šla jsem si vyčistit zuby. Rozčesala jsem si svoje dlouhé plavé až zrzavé vlasy a samozřejmě jsem se jako každá jiná holka chtěla líbit, takže jsem si "nasadila" řasenku a lesk na rty.

Když jsem šla na snídani, tak jsem potkala Snapea.
"Čau.", řekla jsem mu ledabyle.
"Ahoj. Poslyš, já.. Jak jsem tě včera viděl s tím Potterem.. Víš, mám o tebe srach.. Já nechci, aby si se s ním vídala."
"Co prosím? Ty mi budeš říkat s kým se budu kamarádit? Ty? Ty kterej mi za celej den řekne jenom Ahoj? Já si svoje kamarády dokážu vybrat sama a s Jamesem je mi dobře. Navíc, nevím, co mi ty máš říkat. Viděla jsem tě, jak s těma klukama provozujete černou magii, takže jsi to ty, s kým bych se neměla stýkat.", zařvala jsem na ně a čekala na odpověd.
" J.. Já.. Já.", koktal.
"Toho jsem se dozvědala. Nazdar.". Odešla jsem do Velké síně na snídani.

Když jsem došla, tak jsem si všimla Jamese a Claire. Šla jsem za nima, ale nevěděla jsem co říct. Byla jsem celá divná, z toho, co mi právě řekl Snape. Snape - už mu říkám Snape a ne Severus, už pro mě tolik neznamená... Ne, zase ty myšlenky. Mám úžasné nové kamarády - Claire a Jamese.
Sedla jsem si k nim a James na mě poznal, co se děje.
"Co ti je?"
"Co? Nic, nic. To je dobrý."
"Sluší ti to."
"On.. On mi řekl, že se s tebou nemám stýkat, chápeš to? Jak on mi může něco takovýho přikázat?"
James i Claire se na mě nechápavě podívali a ucítila jsem pohled i Lupina se Siriusem.
"Kdo on?", zeptala se nakonec Claire.
"No, Snape", do očí se mi draly slzy. "Já myslela, že je to můj kamarád."
"No, tak. On za to nestojí.", řekl James.
James s Claire mě oba objali, každý z jedné strany a Lupin se Siriusem přišli ke mě zezadu a taky mě objali. Byla jsem neskutečně ráda, že mám takové přátele. V tu chvíli mi byl Severus Snape úplně ukadenej. Byla jsem neskutečně šťastná.
"Děkuju.", otřela jsem si slzy a usmála jsem se. Pak jsem chtěla věnovat úsměv i Lupinovi a Siriovi. To jsem taky udělala, ale taky jsem si všimla nasupeného výrazu Snapea, který ze mě nespouštěl oči. James se trochu uchychtl.
"Možná by jsi se měla trochu upravit.", upozornil mě James.
Ani jsem si neuvědomila, že mám tu řasenku. Usmála jsem se a poděkovala. Šla jsem si spravit řasenku. Když jsem došla k Buclaté dámě, tak jsem jen řekla.
"Vanilková zmrzlina."
A dveře se otevřeli. Rychle jsem se upravila a běžela na první hodinu. První hodina a já hned příjdu pozdě. To je fakt bezvadný. Běžela jsem, jak nejrychleji jsem mohla. Ještě jsem to stihla před začátkem. Vlastně tam byla teprve polovina třídy. Sirius seděl s Remusem a Claire si sedla s nějakou holkou z Mrzimoru. Jen James seděl sám. Přišla jsem za ním.
"Můžu?"
"Ale jistě."
Přisedla jsem si za ním. Podíval se na mě a usmál se.
"Tak je to mnohem lepší."
"Děkuju.". Usmála jsem se na něj.
"A tak ještě lepší."
"Co?", zatvářila jsem se nechápavě.
"Že se usmíváš."
"Přestaň."
"Ale proč? Vždyť ti to sluší."
Usmála jsem se na něho.
"Ale vážně. Nech toho. Nebo tu ze mě bude rajče."
Začali jsme se smát.
Pak přišla do třídy profesorka. V hodině jsme se víceméně jenom představovali. A tak šel vlastně i celý den.

<<   >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Harry Potter vs. Twilight

Harry Potter
Twilight

Komentáře

1 Melly* Melly* | Web | 25. ledna 2011 v 19:36 | Reagovat

Děkuji ,že ses zapsala do fanclubu :). Copak Sel tý to sluší všude :D

2 Melly* .. Your Affs ♥♥ Melly* .. Your Affs ♥♥ | Web | 25. ledna 2011 v 21:36 | Reagovat

Přímám tě =o)). ♥

3 Anne Anne | Web | 26. ledna 2011 v 14:33 | Reagovat

P-E-R-F-E-K-T-N-Í KAPITOLA!!!
Moc se mi líbil jak ji všichni objímali :).
A děkuji, že mi držíš palce :).

4 bethany* bethany* | Web | 26. ledna 2011 v 17:54 | Reagovat

zaujímavé .. ;) už som si čítala aj prvý diel, je to skvelé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama